Wdrożenia dla innowacyjnego przemysłu
Nowoczesne technologie!
Badania naukowe!
Łączymy wiedzę

Transformacja przedsiębiorstw w kierunku cyfryzacji-webinarium 16.12.2021

Zapraszamy na webinarium "Systemy ERP - maksymalna efektywność zasobów przedsiębiorstwa"16 grudnia 2021, godz. 09.30 - 11.30. Dostęp wolny, wymagana rejestracjaIlość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. W programie:

"Siedem transformacji według metodologii Advanced Manufacturing (ADMA) i tworzenie strategii transformacji cyfrowej" - dr Piotr Kaczmarek-Kurczak, Katedra Przedsiębiorczości i Etyki Biznesu Akademii Leona Koźmińskiego

Od kilku lat metodologia ADMA (Advanced Manufacturing) zdobywa coraz większa popularność jako metoda oceny dojrzałości transformacji przedsiębiorstw przemysłowych w kierunku „fabryki przyszłości”. Metodologia ta zdobyła uznanie Komisji Europejskiej i jest obecnie rekomendowana jako europejski standard oceny firm przemysłowych. Od tego roku jest również wykorzystywana w Polsce przez Fundację Platforma Przemysłu Przyszłości jako format oceny firm w konkursie „Fabryka Przyszłości” oraz metoda tworzenia strategii rozwoju w projektach Szkoła Lidera transformacji cyfrowej i Szkoła Eksperta. Jakie są założenia tej metody i w jaki sposób może ona pomóc przedsiębiorstwom w projektowaniu zmian i inwestycji?”

"Transformacji przedsiębiorstw w kierunku cyfryzacji procesów organizacyjnych i biznesowych" - Julian Malaka, Starszy specjalista w Dziale Zarządzania Wiedzą Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości (FPPP)

Cyfryzacja procesów biznesowych i organizacyjnych ma na celu usprawnienie funkcjonowania przedsiębiorstwa poprzez np. cyfrowe planowanie zasobów przedsiębiorstwa (ERP – ang. Enterprise Resource Planning). To zespół działań w kierunku budowania biznesu bazującego na cyfrowych danych i tworzenia nowych strumieni przychodów i ofert, dzięki agregacji i analizie danych. Wdrożenie cyfrowych narzędzi pozwala na zastosowanie rozwiązań inteligentnych i ciągłe poszerzanie wiedzy w zakresie prowadzenia procesów wewnątrz, jak i w otoczeniu przedsiębiorstwa. Transformację cyfrową w zakresie procesów organizacyjnych i biznesowych charakteryzują:

•zwiększanie dostępności i przepływu danych,

•automatyzacja w usprawnianiu procesów,

•upraszczanie zarządzania poprzez zastosowanie narzędzi cyfrowych,

•zabezpieczanie danych wrażliwych i własności intelektualnej,

•wykorzystanie inteligencji do analizowania danych i szybkiego podejmowania działań biznesowych.

Kontakt z organizatorem: Dorota Iwanicka, tel. 691 571 598, e-mail: dorota.iwanicka@pirbinstytut.pl

Dorota Taraszewska-Zalipska, 2021-12-03