Transformacja przedsiębiorstw w kierunku cyfryzacji-webinarium 16.12.2021
Zapraszamy na webinarium "Systemy ERP - maksymalna efektywność zasobów przedsiębiorstwa", 16 grudnia 2021, godz. 09.30 - 11.30. Dostęp wolny, wymagana rejestracja. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. W programie:
"Siedem transformacji według metodologii Advanced Manufacturing (ADMA) i tworzenie strategii transformacji cyfrowej" - dr Piotr Kaczmarek-Kurczak, Katedra Przedsiębiorczości i Etyki Biznesu Akademii Leona Koźmińskiego
Od kilku lat metodologia ADMA (Advanced Manufacturing) zdobywa coraz większa popularność jako metoda oceny dojrzałości transformacji przedsiębiorstw przemysłowych w kierunku „fabryki przyszłości”. Metodologia ta zdobyła uznanie Komisji Europejskiej i jest obecnie rekomendowana jako europejski standard oceny firm przemysłowych. Od tego roku jest również wykorzystywana w Polsce przez Fundację Platforma Przemysłu Przyszłości jako format oceny firm w konkursie „Fabryka Przyszłości” oraz metoda tworzenia strategii rozwoju w projektach Szkoła Lidera transformacji cyfrowej i Szkoła Eksperta. Jakie są założenia tej metody i w jaki sposób może ona pomóc przedsiębiorstwom w projektowaniu zmian i inwestycji?”
"Transformacji przedsiębiorstw w kierunku cyfryzacji procesów organizacyjnych i biznesowych" - Julian Malaka, Starszy specjalista w Dziale Zarządzania Wiedzą Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości (FPPP)
Cyfryzacja procesów biznesowych i organizacyjnych ma na celu usprawnienie funkcjonowania przedsiębiorstwa poprzez np. cyfrowe planowanie zasobów przedsiębiorstwa (ERP – ang. Enterprise Resource Planning). To zespół działań w kierunku budowania biznesu bazującego na cyfrowych danych i tworzenia nowych strumieni przychodów i ofert, dzięki agregacji i analizie danych. Wdrożenie cyfrowych narzędzi pozwala na zastosowanie rozwiązań inteligentnych i ciągłe poszerzanie wiedzy w zakresie prowadzenia procesów wewnątrz, jak i w otoczeniu przedsiębiorstwa. Transformację cyfrową w zakresie procesów organizacyjnych i biznesowych charakteryzują:
•zwiększanie dostępności i przepływu danych,
•automatyzacja w usprawnianiu procesów,
•upraszczanie zarządzania poprzez zastosowanie narzędzi cyfrowych,
•zabezpieczanie danych wrażliwych i własności intelektualnej,
•wykorzystanie inteligencji do analizowania danych i szybkiego podejmowania działań biznesowych.
Kontakt z organizatorem: Dorota Iwanicka, tel. 691 571 598, e-mail: dorota.iwanicka@pirbinstytut.pl
-
30.Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm
16 listopada 2023 r. Hotel Gołębiewski w Karpaczu -
Laur Innowacyjności - konkurs na innowacyjne rozwiązania dla gospodarki
Nabór zgłoszeń do 20 września 2023 r. -
Rządowe granty na inwestycje, w tym centra usług B+R i nowe miejsca pracy
Program wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011-2030.