Wdrożenia dla innowacyjnego przemysłu
Nowoczesne technologie!
Badania naukowe!
Łączymy wiedzę

Jak NASA tworzy misje: od pomysłu do lądowania"

Politechnika Wrocławska zaprasza na ostatni przed wakacjami wykład w ramach Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego. Gościem będzie Artur Chmielewski- naukowiec i konstruktor sond kosmicznych.

Artur Chmielewski studiował fizykę, mechanikę i informatykę na University of Michigan i University of Southern California. Na co dzień pracuje w centrum badawczym NASA Jet Propulsion Laboratory w Pasadena (Kalifornia, USA), gdzie zajmuje się m.in. budową i testowaniem części do statków kosmicznych. Obecnie uczestniczy w projekcie kolejnego helikoptera na Marsa i misji OASIS, która będzie szukać wody pod Saharą, testując możliwość użycia technologii kosmicznych dla poprawienia życia na Ziemi.

Współorganizatorem wydarzenia jest Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów PWr, którego naukowcy i studenci zaprezentują w trakcie spotkania m.in. technologie i badania nad rozwiązaniami kosmicznymi. Zapraszamy na towarzyszącą wydarzeniu wystawę kół naukowych.

Seminarium pt. "Jak NASA tworzy misje: od pomysłu do lądowania" odbędzie się 9 czerwca, o godz. 13:00 w  Centrum Kongresowym PWr (bud. D-20, ul. Janiszewskiego 8, Wrocław). 

Wstęp jest wolny, obowiązują jednak wcześniejsze zapisy przez portal Evenea.pl.

Dorota Taraszewska-Zalipska, 2022-06-02