Jak NASA tworzy misje: od pomysłu do lądowania"
Politechnika Wrocławska zaprasza na ostatni przed wakacjami wykład w ramach Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego. Gościem będzie Artur Chmielewski- naukowiec i konstruktor sond kosmicznych.
Artur Chmielewski studiował fizykę, mechanikę i informatykę na University of Michigan i University of Southern California. Na co dzień pracuje w centrum badawczym NASA Jet Propulsion Laboratory w Pasadena (Kalifornia, USA), gdzie zajmuje się m.in. budową i testowaniem części do statków kosmicznych. Obecnie uczestniczy w projekcie kolejnego helikoptera na Marsa i misji OASIS, która będzie szukać wody pod Saharą, testując możliwość użycia technologii kosmicznych dla poprawienia życia na Ziemi.
Współorganizatorem wydarzenia jest Wydział Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów PWr, którego naukowcy i studenci zaprezentują w trakcie spotkania m.in. technologie i badania nad rozwiązaniami kosmicznymi. Zapraszamy na towarzyszącą wydarzeniu wystawę kół naukowych.
Seminarium pt. "Jak NASA tworzy misje: od pomysłu do lądowania" odbędzie się 9 czerwca, o godz. 13:00 w Centrum Kongresowym PWr (bud. D-20, ul. Janiszewskiego 8, Wrocław).
Wstęp jest wolny, obowiązują jednak wcześniejsze zapisy przez portal Evenea.pl.
-
Badanie ankietowe (dla celów naukowych - doktorat)
Prosimy o wypełnienie ankiety -
Ruszyły nabory w ramach programu FENG
Od 21 lutego do 12 kwietnia 2023 r. można składać wnioski w ramach programu FENG, ścieżka SMART. FENG - Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki na lata 2021-2027 -
Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska (FEDS)
Do 3 marca 2023 r. można składać fiszki projektowe.