Wdrożenia dla innowacyjnego przemysłu
Nowoczesne technologie!
Badania naukowe!
Łączymy wiedzę

Zaproszenie na wydarzenia projektu ELAN Network

Informujemy, że na zlecenie Komisji Europejskiej przeprowadzany jest specjalny projekt „ELAN Network” (European and Latin American Technology based Business Network). Sieć ELAN wspiera organizacje badawczo-innowacyjne w określaniu potencjalnych obszarów współpracy oraz nawiązywaniu partnerstw między organizacjami europejskimi i latynoamerykańskimi, transferze technologii oraz generowaniu opartych o technologię możliwości biznesowych (TBBO). W celu wygenerowania jak największej ilości możliwości biznesowych, prace projektowe otwarte są na wszystkie obszary technologii, choć koncentrują się na następujących dziedzinach:

 

·         Energia odnawialna

·         Biotechnologia i Bioekonomia

·         Technologie ochrony środowiska

·         Zdrowie

·         Technologie informacyjne i komunikacyjne (ICT)

·         Nanotechnologie

·         Nowe Materiały

ELAN Network działa w latach 2015-2017, w jego ramach organizowane są w wielu krajach liczne konferencje, warsztaty i spotkania B2B oraz wydarzenia, podczas których nawiązać można współpracę. Obecnie na liście znajdują się następujące wydarzenia, które odbędą się w okresie wrzesień-listopad 2016:

 

 

 

Costa Rica, 19-21 Wrz.

ICT w ochronie środowiska i zdrowia, wysokowydajne systemy komputerowe

 

Peru, 3-4 Paź.

Sustainable cities, energia odnawialna, technologie środowiskowe, ICT

 

Kolumbia, 5-7 Paź.

Biotechnologia,  ICT

 

Chile, 26-28 Paź.

Zdrowa innowacyjna żywność

 

Brazylia, 7-9 List.

Zdrowie, ICT, energia odnawialna

 

 

 Uczestnictwo w tych wydarzeniach jest dla europejskich podmiotów bezpłatne, gdyż jest finansowane z funduszy unijnych. Spotkania te są doskonałą okazją do określania możliwości, potrzeb i nisz dla transferu technologii z UE na rynki latynoamerykańskie, jak również nawiązywanie współpracy między europejskimi i pozaeuropejskimi MŚP, w celu opracowywania wspólnych projektów badawczych. Reakcje na dotychczas przeprowadzone imprezy są bardzo pozytywne.

Wyniki projektu ELAN z 2015 roku to: ustanowienie ok. 4000 kontaktów, 434 spotkania i wygenerowanie 237 potencjalnych nowych możliwości współpracy opartej o technologię między europejskimi i latynoamerykańskimi firmami, podczas wspólnych sesji w trakcie sześciu imprez, które odbyły się w 2015 r. w Brazylii, Kolumbii, Kostaryce, Chile, Meksyku i Peru. To niektóre z najważniejszych wyników pierwszego roku działalności sieci ELAN Network. Są one solidnym argumentem aby rozważyć, udział w kolejnych imprezach.

W razie wszelkich wątpliwości lub pytań prosimy o kontakt pod adresem p.kosmider@technologypartners.pl

, 2016-08-12