Wdrożenia dla innowacyjnego przemysłu
Nowoczesne technologie!
Badania naukowe!
Łączymy wiedzę

A+V Sp. z o.o.

Misją naszej firmy jest dostarczanie naszym klientom zaawansowanych rozwiązań multimedialnych wspierających ich działalność operacyjną i biznesową oraz kreujących ich wizerunek.

Firma została założona przez specjalistów posiadających wieloletnie doświadczenie zdobyte w dużych firmach z branży AV w Polsce i zagranicą. Dzięki temu doświadczeniu i na bieżąco poszerzanej wiedzy oraz dynamicznemu rozwojowi może dziś z powodzeniem brać udział w realizacji największych i najbardziej prestiżowych projektach audiowizualnych w kraju.

A+V składa się z trzech podstawowych działów - wielobranżowego biura projektowego, działu realizacji zatrudniającego inżynierów kontraktu oraz działu inżynierów serwisu i wsparcia technicznego.

A+V projektuje i realizuje projekty multimedialne głównie dla Edukacji, Biznesu, Medycyny i Kultury.

Edukacja

W obszarze Edukacji projektujemy i wdrażamy systemy audiowizualne dla kampusów uniwersyteckich. Zakres naszych projektów jest bardzo szeroki, od projektów architektury wnętrz i adaptacji akustycznej po kompleksowe wyposażenie audytoriów, sal wykładowych i sal seminaryjnych w systemy audio i wideo, wyposażenie meblowe, ustroje akustyczne oraz systemy informacyjne klasy Digital Signage.

Dla ośrodków uniwersyteckich budujemy również centra symulacji, wyposażając je w systemy interaktywne oraz w immersyjne systemy wirtualnej rzeczywistości typu CAVE 3D. Jaskinia 3D jest zaawansowanym systemem projekcji trójwymiarowej, służącej do wyświetlanie obiektów w skali rzeczywistej w technologii obrazu trójwymiarowego ze śledzeniem ruchu i gestów użytkownika.

Naszą nowością w ofercie dla Edukacji jest projektowanie i produkcja instalacji interaktywnych dla Centrów Nauki oraz budowa dużych Cyfrowych Planetariów 4K i 8K.

Biznes

Dla szeroko pojętego biznesu, w tym dla polskich i międzynarodowych hoteli oraz korporacji projektujemy i realizujemy kompleksowo ich centra konferencyjne.  W zakresie naszych projektów dla sal konferencyjnych,  szkoleniowych i pokojów spotkań znajduje się aranżacja wnętrz, projekty identyfikacji wizualnej, w tym system informacyjny Digital Signage, systemy rezerwacji sal oraz ich nowoczesne wyposażenie konferencyjne i audiowizualne. W hotelach projektujemy i wdrażamy systemy audio – video zarówno w pokojach hotelowych, jak i w salach konferencyjnych, kongresowych i bankietowych. Dodatkowo instalujemy systemy Sound Masking dla przestrzeni typu open space oraz systemy telewizji hotelowej.

Naszym uzupełnieniem oferty dla biznesu są projekty wizerunkowe, na które składa się koncepcja oraz wykonanie show-room’ów, które wyposażamy w zaawansowane multimedia, w tym holografię, wideomaping oraz systemy interaktywne. Oprócz doświadczenia we współpracy z dużymi międzynarodowymi korporacjami oraz profesjonalizmu, nasze projekty wyróżnia wysoka estetyka rozwiązań.

Medycyna

Naszym sztandarowym produktem dla medycyny jest zintegrowana, audiowizualna infrastruktura bloków operacyjnych, na którą składają się systemy sterowania salami operacyjnymi, archiwizacja zabiegów na potrzeby edukacji medycznej oraz przesyłanie i dystrybucja obrazu i dźwięku pomiędzy salami operacyjnymi, salami konferencyjnymi, pokojami lekarskimi i audytoriami. Nasz system jest w pełni zintegrowany ze szpitalnymi systemami IT typu PACS, HIS, RIS i uzupełniony systemem informacyjnym Digital Signage.

Nowością w naszej ofercie dla medycyny jest projektowanie i wyposażanie centrów symulacji medycznej w systemy multimedialne i interaktywne.

Kultura

W obszarze kultury projektujemy i wyposażamy kompleksowo sale koncertowe, domy kultury oraz interaktywne ekspozycje dla muzeów i centrów nauki. W projektach związanych z kompleksową budową ekspozycji wykorzystujemy nasze unikalne kompetencje związane z pisaniem scenariuszy zwiedzania, projektowaniem aranżacji wnętrz, projektowaniem plastyczno-graficznym wystawy oraz tworzeniem identyfikacji wizualnej, budową scenografii, dostarczaniem systemów interaktywnych i multimedialnych oraz produkcją multimedialną, w tym produkcją filmową.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu naszego zespołu projektantów, w skład którego wchodzą między innymi akustycy, inżynierowie dźwięku i realizatorzy, tworzymy kompleksowe projekty wyposażenia sal koncertowych, wielofunkcyjnych oraz teatralnych dopasowanych do indywidualnych wymagań i przeznaczenia projektowanych przestrzeni. Nasze projekty w swoim zakresie obejmują pasywną i aktywną akustykę sal, systemy nagłośnienia elektroakustycznego, systemy projekcji kinowej wraz z wielokanałowym, przestrzennym nagłośnieniem, systemy scenicznego oświetlenia efektowego wraz z elementami multimedialnej scenografii, systemy oświetlenia dekoracyjno-architektonicznego, systemy zintegrowanej automatyki sal, technologie mechaniki scenicznej wraz z okotarowaniem, podestami scenicznymi i trybunami,  systemy technologii teatralnych takie jak systemy inspicjenta, komunikacji interkomowej, podglądu i nasłuchu technicznego sceny, systemy potwierdzenia akcji scenicznych. Mając świadomość specyfiki sal, wymaganego wysokiego standardu wyposażenia w zakresie jakości i niezawodności systemów oraz ich  ciągłej eksploatacji w trudnych warunkach, w naszych opracowaniach stawiamy na rozwiązania profesjonalne, często bezkompromisowe, a tym samym wyważone i dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta oraz przeznaczenia sal.

 

Wojsko

Wysoki profesjonalizm, certyfikaty umożliwiające dostęp do informacji niejawnych oraz specjalistyczna wiedza pozwalają nam realizować przedsięwzięcia rządowe, w ramach których projektujemy i wdrażamy systemy audiowizualne w obiektach wojskowych. Obejmują one kompleksowe systemy audio - video, w tym m.in. systemy nagłośnienia, systemy obrazowania (np. wielkoformatowe ściany video z monitorów bezszwowych, projekcje), systemy dystrybucji sygnałów, systemy sterowania, systemy dyskusyjne i tłumaczeń symultanicznych, systemy wideokonferencyjne. Systemy multimedialne, które wdrażamy w obiektach wojskowych spełniają wszelkie wymagania odnośnie zabezpieczenia urządzeń oraz separacji sygnałów.

 

 

www.aplusv.pl

 

kontakt:

biuro@aplusv.pl

tel. +48 71 715 62 20